فرق انسان با دیوار

فرق انسان با دیوار چیست؟

سایت ملک یابی

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند را شاکر هستم در روزی که منجی تمام مسلمین جهان به ولایت رسیده است، توفیق ایجاد این وبلاگ را پیدا کردم.

 این وبلاگ با هدف روشنگری در زمینه ولایت فقیه و رهبری جهان به امامت ولی عصر، ایجاد شده است. تمامی پست ها به زبان انگلیسی و در صورت امکان به سایر زبان ها ترجمه خواهد شد. قطعاً دین اسلام قائل به جدایی دین از سیاست نبوده و نیست. پس روشنگری در زمینه عقیدتی به روشنگری در زمینه سیاسی نیز خواهد انجامید. از خوانندگان عزیز تقاضا دارم مطالب را به طور کامل بخوانند و بعد با فکر و عقل خویش قضاوت کنند. قطعا اگر به کسی مطلبی گفته شود و او نتواند آن را رد کند، باید آن را بپذیرد. در غیراین صورت متحجر خواهد بود. پس فرق او با دیوار چیست؟ هر دو گوش فرا می دهند اما تغییری نمی کنند. مطالب این سایت نتیجه تحقیقات بنده است. اگر کسی نظری مخالف دارد با من درمیان بگذارد. اگر حرف او درست باشد، قطعاً فکر و شیوه زندگی ام را تغییر خواهم داد.

آیا جز این است که در جای جای قرآن به تفکر و تعقل دعوت شده است؟ آیا در طول تاریخ دین اسلام جز این عمل کرده که به تمامی مشکلات و ابهامات بشر پاسخ داده؟  آیا مذهب تشیع جز این بوده که کسی نتوانسته کوچکترین ایرادی به آن بگیرد، مگر این که تمام ابهامات پاسخ داده شده است؟ آیا جز این است که سایر مذاهب از پاسخ به تاریخ خودداری می کنند؟ آیا جز این است که مذهب تشیع هم اکنون نیز توانایی حاضرجوابی را دارد؟ آیا جز این است که قرآن کتابی بدون نقص از جانب خداوند یکتا، دین اسلام دین برتر تاریخ بشریت و مذهب تشیع، کامل ترین مذهب پیروان پیامبر است؟

پاسخ تمامی این ها داده شده، وظیفه انسان جستجو و پیدا کردن حقیقت است. همان طور که در قرآن گفته شده است، انسان با عقل خویش در رستاخیز محاکمه می شود، نه با عقل سلیم. آن گاه که حقیقت پیدا شد، انسان باید آن را بپذیرد و به آن عمل کند. در غیر این صورت، فرق انسان با دیوار چیست؟
مطالب مرتبط:
 
/ 0 نظر / 61 بازدید