بهمن بیات
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ بهمن بیات
آرشیو وبلاگ
      دیوار تهران| دیوار مشهد| دیوار اصفهان| دیوار (دیوار تهران| دیوار مشهد| دیوار اصفهان| nd,hv| دیوار شیراز | دیوار تبریز | دیوار اراک | دیوار کرج | دیوار اهواز | دیوار ارومیه | دیوار رشت | دیوار اردبیل | سایت دیوار | دیوار ژوش | دیوار)
فرق انسان با دیوار نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

فرق انسان با دیوار چیست؟

سایت ملک یابی

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند را شاکر هستم در روزی که منجی تمام مسلمین جهان به ولایت رسیده است، توفیق ایجاد این وبلاگ را پیدا کردم.

 این وبلاگ با هدف روشنگری در زمینه ولایت فقیه و رهبری جهان به امامت ولی عصر، ایجاد شده است. تمامی پست ها به زبان انگلیسی و در صورت امکان به سایر زبان ها ترجمه خواهد شد. قطعاً دین اسلام قائل به جدایی دین از سیاست نبوده و نیست. پس روشنگری در زمینه عقیدتی به روشنگری در زمینه سیاسی نیز خواهد انجامید. از خوانندگان عزیز تقاضا دارم مطالب را به طور کامل بخوانند و بعد با فکر و عقل خویش قضاوت کنند. قطعا اگر به کسی مطلبی گفته شود و او نتواند آن را رد کند، باید آن را بپذیرد. در غیراین صورت متحجر خواهد بود. پس فرق او با دیوار چیست؟ هر دو گوش فرا می دهند اما تغییری نمی کنند. مطالب این سایت نتیجه تحقیقات بنده است. اگر کسی نظری مخالف دارد با من درمیان بگذارد. اگر حرف او درست باشد، قطعاً فکر و شیوه زندگی ام را تغییر خواهم داد.

آیا جز این است که در جای جای قرآن به تفکر و تعقل دعوت شده است؟ آیا در طول تاریخ دین اسلام جز این عمل کرده که به تمامی مشکلات و ابهامات بشر پاسخ داده؟  آیا مذهب تشیع جز این بوده که کسی نتوانسته کوچکترین ایرادی به آن بگیرد، مگر این که تمام ابهامات پاسخ داده شده است؟ آیا جز این است که سایر مذاهب از پاسخ به تاریخ خودداری می کنند؟ آیا جز این است که مذهب تشیع هم اکنون نیز توانایی حاضرجوابی را دارد؟ آیا جز این است که قرآن کتابی بدون نقص از جانب خداوند یکتا، دین اسلام دین برتر تاریخ بشریت و مذهب تشیع، کامل ترین مذهب پیروان پیامبر است؟

پاسخ تمامی این ها داده شده، وظیفه انسان جستجو و پیدا کردن حقیقت است. همان طور که در قرآن گفته شده است، انسان با عقل خویش در رستاخیز محاکمه می شود، نه با عقل سلیم. آن گاه که حقیقت پیدا شد، انسان باید آن را بپذیرد و به آن عمل کند. در غیر این صورت، فرق انسان با دیوار چیست؟
مطالب مرتبط:
nd,hv
دیوار (۸) روی دیوار (۴) دیوار اصفهان (۴) دیوار تهران (۳) دیوار مشهد (٢) آگهی رایگان دیوار (٢) دیوار شیراز (۱)
 
  نظرات ()
اریک اوون موس؛ دیوار چیست نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩
اریک اوون موس؛ دیوار چیست؟

اریک اوون موس؛ دیوار چیست؟

مانند دیگر آثار اریک اوون موس "دیوار چیست؟ " ماحصل پروژه ای می باشد، که در ناحیه ی صنعتی سابق شهر کلور انجام شده است. شباهت این اثر با دیگر آثار معمار حضور یک عنصر قوی در یک ساختار که توسط خطوط منظم و هندسه ی ساده شاخص شده، می باشد. این بنا در واقع یک ساختمان صنعتی بوده، که تا حدودی به اداره های یک شرکت تکنولوژی اطلاعات تغییر یافته و بهبود پیدا کرده است. درخواست کارفرما تولید یک فضای انعطاف پذیر با تقویت تأثیری متقابل در میان مناطق مختلف کار می باشد. این درخواست به اختصاص دادن یک نقش استراتژیک در حیاط داخلی نیاز دارد.
این فضا که همه ی دیگر فضاها با آن شروع می شود، به شکل بالقوه ای به هم پیوسته است. اما هیچ کدام از این فضاها از فضای بیرون به علت یک دیوار ممتد به طول 9 متر قابل رویت نیستند. این دیوار نمای اصلی ساختمان می باشد، که از 20 بلوک بتنی برش خورده ساخته شده است. این صفحه یِ کاملاً با قاعده و سیال بدون هیچ گشودگی در سطوح بالایی قرار گرفته است. از این رو مانند یک دیوار ساده توسط سه مجموعه از دو پنجره که با شمایلی بی قاعده چهار گوشه هستند، منقطع شده است.
این پنجره ها با طرح فولادی تیز خود یک تضاد زننده از فرم و مصالح با سازه ای که آنها را پوشانده، و به شمایلی مدور تمایل دارد، تولید کرده است. پنجره ها با سایزی مشابه در موقعیت خود متغییر هستند، و چنان به نظر می رسند، که می خواهند برآمدگی جایی که قرار گرفته اند، را بپوشانند. این بازشوها با شکلی بی قاعده ی خود ورود نور به داخل فضا را ممکن می سازند.
این همان جایی است، که معمار توجه خود را بر آن متمرکز کرده, و کارش را در بخش های دیگر ساختمان به حداقل می رساند. و به سادگی آنها را برای استفاده های جدید ترمیم می کند. این استراتژی میل شدید موس را به امر غیرمنتظره و آلایش یافته اما بیش از همه برای فرمی از تکامل که در آن هیچ چیز تصادفی نیست، آشکار می کند.در اینجا تلاشی ممتد به سمت چیزی نو و به سوی تجاربی در حال پیشرفت با راه حل های جدید دیده می شود. این دقیقاً تضادی است بین دیوار و تحول ناگهانی که نام ساختمان را "دیوار چیست" می گذارد.

 

اریک اوون موس؛ دیوار چیست؟ ...
اریک اوون موس؛ دیوار چیست؟ ...

دیوار (۸) روی دیوار (۴) دیوار اصفهان (۴) دیوار تهران (۳) دیوار مشهد (٢) آگهی رایگان دیوار (٢) دیوار شیراز (۱) اریک اوون موس؛ دیوار چیست؟

  نظرات ()
دیوار صوتی نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

دیوار صوتی چیست و چگونه شکسته می شود؟ + تصاویردیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

دیوار صوتی چیست و چگونه شکسته می شود؟ + تصاویر

انفجارهای صوتی پدیده‌های جالبی هستند و هنگامی که یک هواپیما (یا شی دیگری) سریع‌تر از سرعت صوت حرکت می‌کند، پدیدار می‌شود.

 

دیوار صوتی چیست؟
راستش را بخواهید بر خلاف برداشتی که از کلمه "دیوار صوتی" می‌شود، اصلا دیواری در کار نیست که بشود آن را دید.بر خلاف آنچه ممکن است در این عکس که  مربوط به لحظه "شکستن دیوار صوتی" ‌بوسیله یک هواپیمای جت است به نظر برسد، منظور از "دیوار صوتی" سرعت سیر امواج صوتی بسته به محیطی که در آن حرکت می‌کنند است، نه پرده‌ای واقعی که دماغه هواپیمای جت آن را سوراخ کند.


شکستن دیوار صوتی
اما پدیده‌ای بصری که در این تصویر می‌بینید به علت قطرات آبی است که درمیان دو سطح پرفشار هوا به دام می‌افتند.در شرایط آب و هوایی مرطوب بخار آب می‌تواند بین دو ستیغ امواج صوتی ایجاد شده بوسیله هواپیمای جت تجمع یابند.این اثر لزوما با شکستن دیوار صوتی هم‌زمان نیست، اما ممکن است همراه آن هم رخ دهد.


شکستن دیوار صوتی برای اولین بار در تاریخ هوانوردی در 14 اکتبر 1947 بوسیله سرهنگ چارلز ییگر با یک هواپیمای پژوهشی به نام Bell XS-1 که برای سرعت‌های مافوق صوت طراحی شده بود، در امریکا انجام شد.امروزه هواپیماهای بدون سرنشین بوسیله ناسا با سرعت 10 برابر سرعت صوت (10 ماخ) به پرواز درآمده‌اند.
کلمه ماخ از نام ارنست ماخ فیزیکدان اتریشی گرفته شده است که در سال 1887 اصول حرکت مافوق‌صوت را تبیین کرد. "عدد ماخ"  نسبت سرعت یک شی‌ئ به سرعت صوت در محیط محلی است.

 

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

 
صوت امواج ناشی از ارتعاش جو است و بنابراین سرعت آن به درجه حرارت و فشار هوا بستگی دارد.صوت در سطح دریا در حرارت 15 درجه سانتی‌گراد با سرعت 1223 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند.پرواز کردن هواپیما با سرعتی بیش از این صدایی گوش‌خراش ایجاد می‌کند.هنگامی که هواپیما با سرعت تحت‌صوت (کمتر از یک ماخ) پرواز می‌کند ارتعاشات در فشار هوا ( یا همان امواج صوتی) عموما در همه جهات پخش می‌شوند.


اما هنگام به اصطلاح شکستن دیوار صوتی (یا افزایش سرعت هواپیما به بالای سرعت صوت) میدان فشارهوای اطراف هواپیما از عقب هواپیما به صورت یک "مخروط ماخ" – یک موج ضربه‌ای که یک "غرش صوتی" را بوجود می‌آورد- گسترش می‌یابد.

برای ایجاد انفجار صوتی سه مولفه لازم است. یکی از این مولفه‌ها وجود شییء(هواپیما) است که با سرعت مافوق صوت حرکت می‌کند. سپس محیطی (هوا) مورد نیاز است که سرعت از خلال آن سیر کند و سومین مولفه مورد نیاز نیز شوک‌های موج گزارش شده است.***

 

تصاویری از شکستن دیوار صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی

احاطه هواپیماها توسط انفجارهای صوتی

دیوار صوتی,انفجار صوتی,چگونگی شکستن دیوار صوتی


 منبع:hamshahrionline.ir

 

کلیدی وبلاگ دیوار (٧) روی دیوار (۴) دیوار تهران (۳) دیوار اصفهان (۳) دیوار شیراز (۱) دیوار مشهد (۱) آگهی رایگان دیوار (۱)

  نظرات ()
آگهی رایگان دیوار نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

این دنیا آگهی و تبلیغات نقش مهمی را دارد و دیگر بر دیوارهای شهر این جمله فراوان به چشم می‌آید که نصب آگهی بر روی این دیوار منع قانونی دارد اما امروز دیواری را به شما معرفی خواهیم کرد که نه تنها برای نصب آگهی ساخته شده بلکه هر چقدر هم که دلتان بخواهد می‌توانید بر روی این دیوار آگهی بچسبانید.

«دیـــوار» نام برنامه اندروید ایرانی و فارسی است که به تازگی و به صورت رسمی در کافه بازار عرضه شده است. باید از چند خط بالا متوجه شده باشید که کارکرد اصلی این برنامه چیست. دیوار در واقع برنامه‌ایست که شما علاوه بر اینکه می‌توانید تمام آگهی‌های خود را به صورت رایگان در آن منتشر کرده و به اشتراک بگذارید بلکه می‌توانید به دنبال نیازمندی‌های خود نیز باشید و شاید کالا و یا جنسی را که مدت‌ها به دنبال آن بودید با قیمتی پائین‌تر بدست آورید. در ادامه به بررسی این برنامه می‌پردازیم.

برای دریافت و نصب این برنامه می‌توانید به اینجا در کافه بازار مراجعه و یا کد کیو.آر زیر را فراخوانی کنید.

دسترسی‌های این برنامه شامل دسترسی به اینترنت، دسترسی به محتویات کارت حافظه و شناسایی مکان شما از طریق شبکه مورد استفاده است.

پس از نصب و باز کردن برنامه اولین چیزی که توجه ما را جلب می‌کند استفاده از سیستم راهنمای پیش‌فرض است که کاربرانی را که برای اولین بار قصد استفاده از برنامه را دارند به صورت تصویری راهنمایی می‌کند. اولین تصویر نحوه انتخاب شهر است و پس از انتخاب شهر محل سکونت خود برنامه نحوه انتخاب موضوع آگهی و همچنین نحوه درج اگهی رایگان و تغییر شهر در برنامه را به شما نشان می‌دهد. این روند در تمامی منوها و صفحه‌های برنامه که برای اولین بار به سراغ آنها بروید دیده شده است و از این لحاظ کاملا کاربرپسند است.

خب حالا ابتدا به سراغ بخش‌های آگهی‌های درج شده می‌رویم. در منوی اصلی و اولیه فعلا ۵ قسمت دیده می‌شود که البته سازنده برنامه وعده افزایش دسته‌بندی آگهی‌ها را داده است و البته این موضوع را می‌توان از نحوه طراحی و فضای باقیمانده در صفحه نیز متوجه شد. با انتخاب دسته همه آگهی‌ها دقیقا تمام اگهی‌هایی که تا چند دقیقه پیش در برنامه ثبت شده‌اند به ترتیب زمانی جلوی شما ظاهر می‌شوند. آگهی‌هایی که تصویری برای انها درج شده در کنار نام آنها تصویر کوچک کالای مورد آگهی دیده می‌شود و آگهی‌هایی که تصویری برای انها ثبت نشده عبارت بدون عکس برای انها دیده می‌شود. در این منو یعنی منوی اولیه همه آگهی‌های خبری از درج قیمت بر روی تصاویر کوچک نیست که در باقی منوها که در ادامه به انها خواهیم پرداخت قیمت کالاها و یا عباراتی مانند توافقی بر روی تصویر کوچک دیده می‌شود که این موضوع جستجو در میان کالاها و انتخاب ان را آسان‌تر می‌کند.

با کلیک بر روی کالای مورد نظر با تصویر بزرگتر کالای مورد نظر و توضیحات درج کننده آگهی  و همچنین قیمت کالای اگهی و نوع آگهی که در دو نوع فروشی و درخواستی یا همان مورد نیاز است، روبرو می‌شویم در پائین صفحه نیز دو گزینه اطلاعات تماس  و گزارش وجود دارد.

در بالای صفحه نیز یک گزینه اضافه شده که گزینه اشتراک‌گذاری است و می‌توانید لینک کالای مورد نظر خود را از طریق بلوتوث، ارسال ایمیل و ارسال پیامک برای دیگران به اشتراک بگذارید. البته یک مشکل یا باگ در این قسمت وجود داشت که با برگشت به دسته اصلی و لیست کالاها همچنان گزینه اشتراک در بالای صفحه به‌چشم می‌خورد و این درحالیست که در مرتبه و مراجعه اول به دسته کالاها دیده نمی‌شد.

با انتخاب گزینه اطلاعات تماس با اطلاعات درج شده آگهی‌دهنده روبرو می‌شویم که شامل ایمیل و شماره تماس درج شده است. با اشاره بر روی آدرس ایمیل به منوی ارسال ایمیل در گوشی خود می‌رویم که مواردی همچون موضوع ایمیل و ادرس ایمیل دریافت‌کننده که همان درج‌کننده آگهی است در آنها پر شده است.

با اشاره بر روی شماره تلفن درج کننده آگهی نیز به صفحه تماس گوشی می‌رویم که شماره تماس آگهی‌دهنده آماده تماس شماست. به منوی کالا بر می‌گردیم. در گزینه گزارش شاهد چندین گزینه دلیل گزارش اگهی هستیم که مواردی همچون محتوای نامناسب، اطلاعات تماس نادرست، اطلاعات دروغ، اسپم و دسته نامربوط را شامل می‌شود که پیش‌بینی می‌کنم بسیار مورد استفاده قرار بگیرند!

به منوی خانه و اولیه برنامه بر می‌گردیم. در سایر دسته‌‌ها نیز پس از انتخاب دسته کوچکتر، تنها شاهد فیلترشدن کالاها در دسته‌بندی‌ها هستیم و تنها تفاوت موجود درج قیمت و نوع آگهی بر روی عکس‌های کوچک در منوی هر دسته هستیمو سایر گزینه‌ها همانند گزینه همه آگهی‌هاست.

در صفحه اول و به غیر از موضوعات و دسته‌هایی که شامل ۴ دسته: مربوط به خانه، شخصی، لوازم الکترونیکی، سرگرمی و فراغت و دسته کلی همه آگهی‌ها می‌شود در بالای صفحه همانطور که احتمالا در مرتبه باز کردن برنامه راهنمایی شده‌اید می‌توانید با اشاره بر روی نام شهر، هفت شهر دیگر موجود در برنامه را انتخاب کنید که بنابر اعلام سازندگان برنامه فعلا امکان استفاده از امکان اگهی در این ۷ کلانشهر تدارک دیده شده و البته این بدان معنا نیست که نتوانید در دیگر شهرها از امکانات این برنامه استفاده کنید و تنها باید رنج سفر را به جان خریده و احتمالا برای تحویل کالا به آن کلانشهر نزدیک بخود سفر کنید.

با زدن دکمه منو گوشی منوی پائینی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که در تمامی صفحات قابل دسترسی است و با همین گزینه‌ها مواجه خواهید شد و شامل گزینه‌های پشتیبانی، تنظیم و درباره دیوار است. که با اشاره بر روی گزینه پشتیبانی شما به صفحه ارسال ایمیل به آدرس پشتیبانی دیوار راهنمایی می‌شوید. گزینه قوانین نیز لیست بلندبالایی از قوانین ارسال و استفاده از آگهی‌های موجود در برنامه را به شما خاطرنشان می‌کند و گزینه درباره دیوار هم اطلاعاتی درباره برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد.

خب حالا به قسمت دوم از دو قسمت اصلی برنامه می‌رویم که مراحل ثبت آگهی است. برای این کار از علامت مثبت گوشه سمت چپ صفحه نمایش و بالای عنوان شهر که در تمامی منوها قابل دسترسی است وارد می‌شوید. در ابتدا نوع اگهی شما در چهار دسته فعلی موجود سوال می‌شود که شامل ۲۴ زیردسته برای انتخاب است.

من برای امتحان این روند موشواره عزیزم را چند دقیقه‌ای برای حراج گذاشتم. پس باید طبیعتا ابتدا گزینه لوازم الکترونیکی و بعد گزینه رایانه و کنسول‌های بازی و بعد گزینه پرینتر، اسکنر، لوازم جانبی و نرم‌افزار رو انتخاب کنم.

با انتخاب این گزینه‌ها نهایتا فرم درج آگهی در برابر شما قرار می‌گیرد که در بالای فرم عنوان آگهی و بعد توضیحات شما به عنوان آگهی‌دهند و بعد ایمیلی که قرار است با آن با شما تماس بگیرند و نهایتا شماره تماس شما دیده می‌شود. پائین‌تر از این گزینه‌ها گزینه عکس به‌چشم می‌خورد که برای درج آگهی باید گزینه انتخاب را بزنید تا از بین گزینه‌های دروبین و انتخاب از گالری عکس خود را بری درج در برنامه آماده کنید در این فرم و در قسمت قسمت می‌توانید با اشاره بر روی عبارت مقطوع گزینه‌های دیگری مانند مجانی!!، توافقی و جهت معاوضه را در پیش‌روی خود برای انتخاب ببینید تا پس از انتخاب نوع قیمت به سراغ گزینه بعدی در فرم یعنی نوع آگهی بروید که شامل فروش و درخواستی یا همان مورد نیاز است.

خب حالا کار تمام شده و می‌توانید بر روی ارسال بزنید اما دو گزینه دیگر نیز وجود دارد که شامل پیش‌نویس و انصراف است که از گزینه پیش‌نویس در مواقعی که اطلاعات شما در مورد ان کالا هنوز کامل نیست می‌توانید فرم را ذخیره کرده و بعدا با تکمیل اطلاعات آن را ارسال کنید.

پس از ارسال آگهی به شما اعلام می‌شود که برای تائید ایمیل درج شده لینک ارسالی به ایمیل خود را تائید کنید و پس از آن در صفحه اینترنتی دیوار به شما اطلاع داده میشود که پس از تائید آگهی شما توسط مدیران سایت، آگهی مورد نظر منتشر خواهد شد.

این اتفاق برای ما افتاد و پس از انتشار اگهی، لینک صفحه تغییرات و ویرایش اگهی در وب‌سایت اینترنتی برنامه دیوار برای ما ارسال شد که با آن می‌توانید آگهی خود را حذف و یا ویرایش کنید.

حرف آخر: برنامه از رابط کاربری فوق‌العاده‌ای برخوردار است که تمامی موارد و پیش‌بینی‌های لازم در آن لحاظ شده است و در خصوص راهنمای اولیه برنامه نیز به طور قطع می‌توان گفت اولین برنامه ایرانی در این خصوص است. این برنامه به طور قطع در آینده حرف‌های فراوانی برای خود خواهد داشت و با پیشرفت بستر تلفن همراه و با توجه به مراجعات موجود به صفحه اینترنتی برنامه احتمالا وب‌سایت اینترنتی دیوار هم به جمع وب‌سایت‌های موجود در این دسته اضافه خواهد شد منتها با این تفاوت که از پشتوانه اطلاعاتی عظیم و بستر اماده‌ای در تلفن‌های همراه برخوردار است. برای سازندگان برنامه آرزوی موفقیت داریم.

برای دریافت برنامه می‌توانید به کافه‌بازار مراجعه و یا کد کیو.آر زیر را فراخوان کنید.

  نظرات ()
دیوار مشهد نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

مناقصه دیوار کشی زمینهای مدارس سما سایت دکتر آریو شاهین سایت دیوار در مشهد دانلود نرم افزار ایرانی و کاربردی دیوار | اندرویدلوکس میخ‌های روی دیوار(همتعلی معزز) سایت خبری و تحلیلی استان تبلیغات در سایت دیوار سایت دیوار آبادان کاشی تبریز دانلود ها دیوار حرمت رئیس‌جمهور کوتاه‌تر از همه است؟ سایت دیوار کرمانشاه دیوار از فریمن سایت رسمی علی اصانلو و بوچیا حرفه ای شعر دیوار از فروغ فرخزاد فروش بانک ایمیل سایت دیوار فارس سایت دیوار تهران به سایت پوششگران خوش آمدید | پارکت سایت دیوار قم کامپوننت دیوار امنیتی شهر املاک سایت دیوار در تهران سایت رسمی کورعباسلو پیش فروش سیستم خرید و فروش آنلاین کالا مانند سایت دیوار | انجمنهای برای خرید به سایت دیوار مراجعه کنید تکیه‌ای در محاصره کوچه‌باغ‌ها دانلود آخرین ورژن برنامه ی دیوار برای اندروید همهٔ آگهی‌ها در شیراز روی دیوار سایت خبری سایت دیوار پلاک اروند سایت دیوار شیراز نقاشی‌های کودکان سندروم داون بر «دیوار 47» جان می‌گیرد المپیاد جهانی 2014 دانلود آهنگ دیوار فریمن در سایت دیوار سایت دیواراهواز سایت دیوار کرمان دیوار حائل | سایت فارسی شبکه خبری العالم تصاویر: طرحی 3 بعدی بر روی دیوار !!!! آسمان خراش‌های ایران دیوار چین را فرو ریختند و راهی نیمه‌نهایی شدند کاشی کف، دیوار، سرامیک، تولید کاشی، صنایع کاشی تیما Le mur des je t’aime نسخه 60 بانک ایمیل سایت دیوار : بانک ایمیل سایت دیوار کرمان دیوار دیوارپوش | دیوار پوش سه بعدی | دیوار پوش 3 بعدی دیوار گچی سایت دیواراهواز محسن چاوشی آهنگ دیوار بی در فرارو Web Designer Wall – Design Trends and Tutorials رپ صدا عکس؛ بالا

صفحه 3 سایت دیوار بوشهر سایت دیوار در کرمان سایت عاشقانه نغمه سرا » 4 دیوار سیاه… وبسایت شخصی مسعود حسین زاده اصل سایت دیوار در تهران سایت دیوار وسایل دست دوم دیجیاتو ورود به سایت دیوار برنامه اندروید یا IOS و سایت کاملا مشابه برنامه دیوار سایت دیوار پوشاک فالون دافا همهٔ آگهی‌ها در ایلام روی دیوار سایت دیوار در رشت سایت دیوار بوشهر IMDb وب سایت مرکز آموزشی و فرهنگی دانلود ” دستورالعمل طراحی دیوارهای برشی بتن آرمه در سازه های تئاترشهر | دیوار سایت دیوار در شیراز ته موزیک | دانلود آهنگ انجمن فروشگاه های اینترنتی نماینده استانی سامانه املاک و مستغلات ایران سایت دیوار تهران پتینه دیوار درج آگهی رایگان در آندروید با نرم افزار دیوار DivaR Forums درج آگهی، تبلیغ Chronicle of the Berlin Wall history includes an سایت دیوار در رشت خبرآنلاین وزارت اطلاعات، ستون حصین و نامریی دیوار پراستحکام امنیت ملی همهٔ آگهی‌ها در اراک روی دیوار روزنامه جام جم دیوار رویایی: صفحه اصلی برنامه نویس عصر ایران همهٔ آگهی‌ها در تهران روی دیوار دیوار نیازمندی‌ های رایگان و همیشه همراه شما divarir ایده بکر ~ لینک پد سایت دیوار زاهدان آپارات سایت دیوار دزفول نمایش برنامه چی چی چت مامی سایت عکس 2015|سایت عکس سبز سایت دیوار پردیس Wikiquote سایت دیوار فروش Pink Floyd The Wall (1982) سایت دیوار در شیراز همهٔ آگهی‌ها در مشهد روی دیوار دیوار شوشتر سایت دیوار زاهدان خودرو در اهواز روی دیوار قطعی شدن مدال واترپلوئیست‌های جوان ایران/ دیوار چین فرو ریخت چی چی چت سایت دیوار مشهد تبلیغ در سایت دیوار رجانیوز دیوار بتونی شهرداری در تبریز فاجعه آفرید+عکس سایت دیوار نوشهر سایت دیوار در کرمان دیوار سایت دیوار تبریز معرفی سایت کاغذ دیواری آگهی در سایت دیوار سایت دیوار همدان سایت دیوار رشت اخبار سایت پارسینه هر چقدر که دلتان می‌خواهد بر روی این دیوار آگهی بچسبانید! | فارنت دیوار خرید در سایت دیوار صفحه اصلی France سایت تفریحی نمکستان دیوار ایجاد دیوار آهنی در معبر ورودی خانه‌ی میرحسین « سایت خبری تحلیلی کلمه طراحی سایت نیازمندی دیوار شهر شیراز 1755453 دست دو سایت دیوار قم سایت دیوار خودرو حس خوب سایت دیوار کرمان دانلود برنامه دیوار اندروید آهنگ جدید محمد بیباک و آرش نوایی Paris کتابخانه انجمن تخصصی دیوار سایت دیوار ورزشی اهواز وبی بلکا Talk:Persian proverbs باور کنیم که دیوار برلین بشکسته است! در سایت دیوار ورود به سایت WEBii | دیجیتال فروش بدلیجات برای سایت دیوار شیراز سایت دیوار زنجان سایت دیوار در اصفهان تبلیغات در سایت دیوار فیلم/ این‌ها از دیوار راست بالا می روند *** هدیه *** دانلود نرم افزار خرید و فروش دیوار به همراه معرفی سایت دیوار در قم سایت دیوار شیراز نیازمندیهای شوشتر تبلیغ علنی آموزش رقص بر دیوار در سایت دیوار سایت دیوارکرج seelp clash of clans 62535 hack zip نیاز روز ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد سایت دیوار قم سایت دیوار گرگان فروش بانک ایمیل سایت دیوار پایگاه تحلیلی خبری هناوید|سایت خبری هناوید سایت دیوار پرنده خبرگزاری مهر سایت دیوار بندر ماهشهر سایت دیوار شیراز سایت دیوار فارس سایت دیوار زاهدان سایت دیوار وسایل نقلیه سایت دیوار نیازمندیها وب سایت تخصصی خرید و فروش کالای دست دو سایت دیوار بندرعباس سیب‌چه سایت دیوار ماهشهر 1 سایت دیوار مازندران سایت دیوار در مشهد خرید، فروش، معاوضه و اجاره آپارتمان در کرج سایت دیوار پرندگان دیوار پشتیبانی خوب سایت دیوار و مدیریت آن سایت دیوار شهر سایت خبری تحلیلی سینما پلاس دانلود نرم افزار نیازمندی های دیوار برای آندروید Divar 32 بانک ایمیل سایت دیوار سایت دیوار فروش سگ عملیات تجرایی سایت شرقی و غربی توقفگاه سیدی و دیوار جاده خلج خودروهای بدون ستاره در آسمان ایمنی | مجله پدال خرید در سایت دیوار سایت دیوار جهرم سایت دیوار تهران پونیشا گروه صدرا سایت دیوارکرج دیوار برلین؛ تقسیم اروپا برای سی سال سایت املاک دیوار کرمان

  نظرات ()
دیوار تهران| دیوار اصفهان| دیوار شیراز نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩
دیوار | نیازمندی‌های آنلاین ایران، خرید
علاوه بر وب‌سایت، می‌توانید دیوار را روی ... برای گشتن در میان آگهی‌های دیوار، لطفاً ...
divar.ir
دیوار: نیازمندی‌های رایگان در تهران. آگه
دانلود دیوار ... دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع ...
tehran.divar.ir/browse
دیوار: نیازمندی‌های رایگان در قم. آگهی‌
دانلود دیوار ... دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع ...
qom.divar.ir/browse
شرایط استفاده
هرگونه استفاده از دیوار به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. دیوار هیچ توافقی با ...
divar.ir/terms
سایت دیوار | جدید دانلود 94
سایت دیوار divar.ir در تهران شیراز اهواز اصفهان مشهد کرج زاهدان رشت کرمانشاه تبریز قم ارومیه ...
downloadnew2016.ir/2014/11/13/سایت-دیوار-divar-ir-در-تهران-شیراز-اهواز-اص...
خرید و فروش خودرو ، قیمت و مشخصات خودرو
خرید و فروش خودرو، سایت فروش و خرید خودرو صفر و کارکرده، قیمت خودرو و مشخصات خودرو
incars.ir
دیوار: نیازمندی‌های رایگان در بیرجند. آگ
دانلود دیوار ... دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع ...
birjand.divar.ir/browse
دیوار: نیازمندی‌های رایگان در کرمانشاه.
دانلود دیوار ... دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع ...
kermanshah.divar.ir
دیوار: نیازمندی‌های رایگان در گرگان. آگه
دانلود دیوار ... دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع ...
gorgan.divar.ir
  نظرات ()
نماز در کنار دیوار نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩


کمتر کسی است در جهان که نام دیوار چین را نشنیده باشد که بین مغولستان و چین به معنی اخص ممتد است. این دیوار بزرگ بیش از دو هزار سال عمر کرده است و بیش از 6000 کیلومتر طول دارد.

بلندی آن قسمت دیوار که در شمال پکن بناشده است 8.5 متر و در نقط دیگر از 4 تا 15 متر است و قطر دیوار 4.5 تا 7.5 متر می باشد و در فواصل برجهایی دارد.

دیوار چین :میراث جهانی یونسکو

اطلاعات اثر

نام کشور: چین نوع: فرهنگی
معیارها: i, ii, iii, iv, vi
شماره ثبت: ۴۳۸ منطقه آسیا و اقیانوس آرام
تاریخ ثبت: ۱۹۸۷ (جلسه ۱۱ام)
دیوار چین ( به چینی : 中国国际广播电台) یکی از عجایب هفت‌گانه جهان شمرده می شود ، در جهان به لحاظ زمان ساخت طولانی ترین و بزرگترین مهندسی تدافعی نظامی در قدیم است . این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته است.
این اثر سال ۱۹۸۷ در "فهرست میراث جهانی" ثبت شد.
ساخت دیوار چین یا دیوار بزرگ چین از قرن دوم قبل از میلاد تا قرن هفدهم طول کشید.

تاریخ ساخت دیوار چین به قرن ۹ قبل از میلاد باز می گردد. حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت های شمالی ، برجهای آتش برای خبر رسانی و یا قلعه‌های مرزی برای حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با دیوار و بر روی آن ایجاد کرد . در دوره حکمرانی سلسله‌های بهار و پاییز و کشورهای جنگجو ،میان دوک ها جنگ بر پا شد و کشورها با استفاده از کوه‌های مرزی به ساخت دیوار پرداختند تا سال ۲۲۱ قبل از میلاد ،امپراتور چین شی خوان پس از به وحدت رساندن چین ، دیوارهای دوک ها را به هم متصل کرد که به صورت دیوار بزرگ در مرزهای شمالی بر روی کوه‌ها در آمد . او می خواست با این کار از حملات دشمن به مراتع شمالی جلوگیری کند.

در این زمان طول دیوار چین به ۵۰۰۰ کیلومتر می رسید. در سلسله خان پس از سلسله چین طول دیوار به ۱۰ هزار کیلومتر رسید. در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، حکمرانان دوران مختلف به ساخت دیوار چین پرداختند . تا اینکه طول دیوار به ۵۰ هزار کیلومتر رسید. این میزان معادل گردش به دور کره زمین است .

تصویری از دیوار چین در سال ۱۹۰۷ ( میلادی )

دیواری که اکنون مردم مشاهده می کنند ، دیوار متعلق به سلسله مینگ (سال ۱۳۶۸ – سال ۱۶۴۴ میلادی) است از غرب به دروازه " جایو گوان " در استان گانسو چین و از شرق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین منتهی می شود و درمیان آن ۹ استان ، شهر و ناحیه خود مختار به طول ۷۳۰۰ کیلومتر وجود دارد و مردم آنرا دیوار طولانی می نامند.

دیوار چین به عنوان پروژه تدافعی بر روی کوه‌ها ساخته می شد از بیابان ها مراتع و لجنزارها عبور می کرد . کارگران طبق عوارض زمینی ، ساختار متفاوتی برای ایجاد دیوار در نظر گرفتند که درایت و عقل نیاکان چین را نشان می دهد. دیوار بر مسیر کوه‌های پر فراز و نشیب امتداد یافته است . در بیرون دیوار پرتگاه‌های بلند دیده می شود. در واقع کوه و دیوار به یکدیگر پیوند خورده اند . لذا دشمن به هیچ وجه قادر به نفوذ به این دیوار نبود . دیوار چین معمولا با آجرهای بزرگ و سنگ مستطیل ساخته شده و در وسط ان خاک و خرده سنگ ریخته شده و ارتفاع ان ۱۰ متر است.
در ساخت این دیوار، از آرد برنج در ساختار آجرهای آن استفاده شده است. به این شکل که معماران و طراحان دیوار چین برای آنکه به آجرهای دیوار استحکام بیشتری ببخشند، به ترکیبات سازنده آن، آرد برنج نیز افزودند تا دوام و قدرت دیوار را افزایش دهند.

 

در پهنای دیوار برای عبور چهار اسب کافی است و در یک ردیف عرض آن ۴-۵ متر است تا در زمان انتقال غلات و سلاحها مشکلی ایجاد نشود . طرف درونی دیوار ، نرده سنگی و در وجود دارد که به آسانی حرکت می کند . در فاصله معینی سکوی دیواری و یا برج آتش برای خبررسانی ساخته شده است . سکوی دیواری برای ذخیره سلاحها و غلات و استراحت سربازان است و در جنگ مخفیگاه بوده است . هنگامی که دشمن دست به حمله می زد برج های آتش روشن می کردند و سراسر کشور از حمله آگاه می شدند .
این دیوار نمادی قابل توجه از فرهنگ مردم چین به شمار می‌رود. در این دیوار ترکیبی از سمبل‌های مردمی و اسطوره‌های چین به چشم می‌خورد.

اکنون مقاومت دیوار چین به عنوان یک مانع نظامی از بین رفته است. اما زیبایی معماری مخصوص آن دیدنی است . زیبایی دیوار چین پر ابهت ، و باعظمت است. از دور دیواری بلند و پر پیچ و خم بر روی کوه‌ها همانند اژدهایی در حال حرکت به چشم می خورد و صحنه‌ای شکوهمند ایجاد شده است . از نزدیک ، دروازه‌های پر ابهت ، دیوار ها ، سکوهای دیوار ی ، برج های دیده بانی ، برج های آتش هماهنگ با عوارض زمینی آکنده از دلربایی هنری است. دیوار چین دارای اهمیت تاریخی و فرهنگی و ارزش دیدنی است. چینی ها می گویند : " کسی که به دیوار چین صعود نکرده باشد ، قهرمان نیست ".
گردشگران چینی و خارجی از پیمودن دیوار احساس افتخار می کنند . حتی سران بسیاری کشورهای خارجی نیز فرصت دیدار از این اثر بزرگ را از دست نمی دهند .
برخی از بخش های دیوار چین بخوبی حفظ شده است از جمله دیوار "بادلینگ " در نزدیکی بیجنیگ (پکن) دیوار " سی ما تای " ، دیوار " موتیان یو " ، دروازه شان حای گوان در انتهای شرقی دیوار چین است که نخستین دروازه چین نامیده می شود و دروازه "جایوگوان" در انتهای غرب در گان سو ،این بخش ها همچنین از مکان های بسیار مشهور و دیدنی دیوار است و گردشگران زیادی در تمام سال از آنها بازدید می کنند .

دیوار چین تجسم درایت و رنج و زحمت میلیونها چینی در دوره باستان چین است . این اثر پس ازهزاران سال از بین نرفته و دارای دلربایی فناناپذیر و سمبل روحیه ملیت چین است . سال ۱۹۸۷ میلادی دیوار چین به عنوان "سمبل ملیت چین" در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

نگهداری و محافظت از دیوار

آکادمی دیوار بزرگ چین، برای محفظت از این اثر باستانی تاسیس شده است. پس از بررسی و تحقیقی که بر روی این دیوار در استان های مختلف انجام شد، در تاریخ 12 دسامبر 2002 میلادی، مسئولین این آکادمی اعلام کردند که بلایای طبیعی از یکسو و تخریب و ویرانی به دست افراد از سویی دیگر باعث شده است که تنها 30 درصد از این دیوار از شرایط خوب و قابل قبولی برخوردار باشد. این تحقیق به مدت 45 روز، بر روی 101 قسمت مختلف دیوار انجام شد.

مسافرت در طول دیوار

اگر تمایل دارید که از این دیوار بازدید نمایید، بهترین منطقه برای شروع، "سیماتای" است که در 110 کیلومتری شمال شرقی بیجینگ (پکن) قرار گرفته است. زیرا این منطقه از دیوار، هنوز هم فرم اصلی و واقعی خود راحفظ کرده، و به علت کمبود وسایل نقلیه عمومی در این ناحیه، از طرف توریست های دیگر هنوز مورد توجه قرار نگرفته است.

مشاهده از فضا

این بنا با ۶۳۵۲ کیلومتر طول، از لحاظ جرم و حجم بزرگترین ساختمان جهان می‌باشد و تنها شیء ساخته دست انسان است که برای فضانوردان از فضا قابل مشاهده می‌باشد.
بر طبق گفته های فضانورد آمریکایی یوجین سرنان که در طی بازدیدی از سنگاپور برای خبرنگاران سخن می گفت، در مدار زمین‌ در ارتفاع 160 تا 320 کیلومتری دیوار بزرگ چین با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.
دوربین با قدرت تفکیک بالای ماهواره پروبا این تصویر را از ارتفاع 600 کیلومتری زمین،‌ از دیوار چین تهیه کرده است. دوربین این ماهواره سیاه و سفید بوده و مجهز به یک تلسکوپ کوچک است. بنابراین قدرت تفکیک بسیار بالاتری از چشم انسانی فراهم می سازد.

حکایت غم انگیز

هر دودمان پس از روی کار آمدن دیوارهائی می ساختند از این روی دیوار چین شامل دیوارهای متعدد جدا گانه شده است .
ابتدای دیوار در مشرق شانهای گوان ، نا نکو ، ین من ( در شانسی) و جیایو گوان ( در گانسو) است وساختن دیوار در قرن سوم قبل از میلاد درعهد امپراطور" شی خوانگ تی" از سلسله سلاطین " چین" ( 221 تا 108 قبل از میلاد) شروع شد و دامنه کار دیوار سازی در طی سلطنت آن دودمان بسیار وسیع گردید. یک میلیون برای این کار بسیج شده بودند و چون شرایط کار بسیار سخت بود گروه کثیری از کارگران می رفتند و برنمی گشتند.
کسانیکه در محل ساختمان می مردند جسدشان را لای دیوار می گذاشتند. اکنون در انتهای شرقی این دیوار یعنی در " شان های گوان" معبدی وجود دارد که می گویند برای بانوئی به اسم " مون جیان نو" ساخته شده است. "مون جیان نو" دختری بود که با جوانی از مردم دهکده خود ازدواج کرده بود. چند روز پس از ازدواج شوهر را برای دیوارسازی بردند. چند سالی از رفتن او گذشت و هیچ خبری از او نرسید.
" مون جیان نو" که پیوسته نگران سرنوشت شوهر خود بود عاقبت تصمیم گرفت شخصا برود و از وی سراغی بگیرد و او را بیابد. روزی عازم محل کار او شد پس از طی مسافت بسیار سرانجام به محل کار شوهر رسید، ولی شوهر خود را پیدا نکرد. همکارانش به او گفتند خیلی احتمال دارد که شوهرش مرده باشد و جسد او را هم لای دیوار گذارده باشند .
مون جیان نو این خبر را که شنید بسیار غمگین کردید و همانجا ماند و روزها و شبها زیر آن قسمت دیوار می نشست و گریه می کرد. شبی در اثنا گریستن ، آواز مهیبی شنید سرش را بلند کرد دید دیوار شکاف برداشته است، در داخل شکاف جسد شوهر خود را تشخیص داد ، آخر لباسی را که شوهرش برتن داشت خوب می شناخت. "مون جیان نو" بیدرنگ خود را روی جسد شوهر خود افکند و دیگر بیرون نیامد. اکنون این حکایت اسفناک همچنان در میان مردم چین برسر زبانهاست و سرزنشی از بیداد و ستم گذشتگان دارد.

نماز خواندن در کنار دیوار چین

این هم عکس مهندس فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در حال نماز خواندن در کنار دیوار چین. ببینید و لذت ببرید.

منابع تحقیق :
Fa.wikipedia.org
www.hamshahrionline.ir
Observing the Earth
www.esa.int
www.tdins.org
forum.patoghu.com
www.senmerv.com
Fa.wikipedia.org
www.fardanews.com
  نظرات ()
دیوار بزرگ چین نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

دیوار بزرگ چین چه زمانی و چگونه ساخته شد؟

حمیده احمدیان راد

 

 

دیوار بزرگ چین بیش دو هزار سال پیش ابتدا توسط "کین شی هونجی" (Qin Shi Huangdi), اولین امپراتور چین در خاندان کین Qin (چین 221) ,(Ch'in تا 206 پیش از میلاد) ساخته شد. در زبان چینی این دیوار "ون-لی کنگ کنگ" Wan-Li Qang-Qeng نامیده می شود که به معنی دیوار 10000 لی لانگ (Li Long Wall) است. (10000 لی Li = حدود 5000 کیلومتر است).

 

امپراتور کین شی هونجی بعد از تسلط بر هفت ایالت چین و متحد کردن آنها, چهار استحکامات قدیمی را که حدود 700 قبل از میلاد (بیش از 2500 سال قبل) در امتداد شمال چین به وجود آمده بود را به هم متصل کرد و گسترش داد. لشگریان به عنوان اولین خط دفاع در مقابل تهاجم قبایل بیابان گرد یا چادر نشین شمال چین (هون ها) در امتداد دیوار مستقر شدند. علامت دادن به وسیله آتش از دیوار اولین هشدار و به نشانه پیش بینی یک حمله بود.

 

دیوار بزرگ یکی از بزرگ ترین پروژه های ساختمانی ساخته شده توسط انسان است که تاکنون کامل شده. این دیوار در سراسر کوه های چین شمالی گسترده شده و شمال و شمال غرب چین را پیچ زده. این دیوار از سنگ کاری, تخته سنگ ها و خاک فشرده شده, ساخته شده. این دیوار بیش از 5000 کیلومتر (10000 لی) امتداد دارد. ضخامت آن به حدود 4.5 تا 9 متر (15 تا 30 پا) و بلندی آن به بیش از 7.5 متر (25 پا) می رسد.

 

 دیوار بزرگ چین در سراسر کوه های چین شمالی گسترده شده

 

در طول دوران خاندان مینگ (1368- 1644) دیوار بزرگ, بزرگ تر شد و طول آن به 6400 کیلومتر (4000 مایل) رسید و در بیش از یک دوره 200 ساله هم باز سازی و تعمیر شد و برج های دیده بانی و توپ ها هم به آن اضافه شدند.

 

دیوار بزرگ چین را ازمدار زمین می توان دید اما برخلاف افسانه ها براساس آن چه که جیم لاول, نیل آرمسترانگ و جیم اروین گفته اند, این دیوار از ماه قابل مشاهده نیست.

  نظرات ()
حکایتی در باره دیوار نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

حکایتی در باره دیوار چین

کمتر کسی است در جهان که نام دیوار چین را نشنیده باشد که بین مغولستان و چین به معنی اخص ممتد است. این دیوار بزرگ بیش از دو هزار سال عمر کرده است و بیش از 6000 کیلومتر طول دارد.

بلندی آن قسمت دیوار که در شمال پکن بناشدن است 8.5 ممتر و در نقط دیگر از 4 تا 15 متر است و قطر دیوار 4.5 تا 7.5 متر می باشد و در فواطل برجها دارد. تصور نکنید دیوار چین یک دیوار متصل دیوارهای دراز و کوتاه در هم و برهم است. چون هر دودمان پس از روی کار آمدن دیوارهائی می ساختند از این روی دیوار چین شامل دیوارهای متعدد جدا گانه شده است .

ابتدای دیوار در مشرق شانهای گوان ، نا نکو ، ین من ( در شانسی) و جیایو گوان ( در گانسو) است وساختن دیوار در قرن سوم قبل از میلاد درعهد امپراطور" شی خوانگ تی" از سلسله سلاطین " چین" ( 221 تا 108 قبل از میلاد) شروع شد و دامنه کار دیوار سازی در طی سلطنت آن دودمان بسیار وسیع گردید. یک میلیون برای این کار بسیج شده بودند و چون شرایط کار بسیار سخت بود گروه کثیری از کارگران می رفتند و برنمی گشتند.

کسانیکه در محل ساختمان می مردند جسدشان را لای دیوار می گذاشتند. اکنون در انتهای شرقی این دیوار یعنی در " شان های گوان" معبدی وجود دارد که می گویند برای بانوئی به اسم " مون جیان نو" ساخته شده است.مون جیان نو" دختری بود که با جوانی از مردم دهکده خود ازدواج کرده بود. چند روز پس از اردواج شوهر را برای دیوارسازی بردند. چند سالی از رفتن او گذشت و هیچ خبری از او نرسید.

" مون جیان نو" که پیوسته نگران سرنوشت شوهر خود بود عاقبت تصمیم گرفت شخصا برود و از وی سراغی بگیرد و او را بیابد. روزی عازم محل کار او شد پس از طی مسافت بسیار سرانجام به محل کار شوهر رسید، ولی شوهر خود را پیدا نکرد. همکارانش به او گفتند خیلی احتمال دارد که شوهرش مرده باشد و جسد او را هم لای دیوار گذارده باشند .

مون جیان نو این خبر را که شنید بسیار غمگین کردید و همانجا ماند و روزها و شبها زیر آن قسمت دیوار می نشست و گریه می کرد. شبی در اثنا گریستن ، آواز مهیبی شنید سرش را بلند کرد دید دیوار شکاف برداشته است، در داخل شکاف جسد شوهر خود را تشخیص داد ، آخر لباسی را که شوهرش برتن داشت خوب می شناخت. "مون جیان نو" بیدرنگ خود را روی جسد شوهر خود افکند و دیگر بیرون نیامد. اکنون این حکایت اسفناک همچنان در میان مردم چین برسر زبانهاست و سرزنشی از بیداد و ستم گذشتگان دارد.

  نظرات ()
دیوار بزرگ چین | روی دیوار تهران نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

دیوار بزرگ چین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
 

مختصات: ۴۰.۶۷۶۹۳° شمالی ۱۱۷.۲۳۱۹۳° شرقی

دیوار چین
میراث جهانی یونسکو
GreatWall 2004 Summer 4.jpg
اطلاعات اثر
کشور چین چین
نوع فرهنگی
معیار ثبت i, ii, iii, iv, vi
شمارهٔ ثبت ۴۳۸
منطقه آسیا و اقیانوس آرام
تاریخچه
تاریخچهٔ ثبت ۱۹۸۷ (جلسه ۱۱ام) (طی نشست نامشخص)
  • نام اظهارشده در فهرست میراث جهانی یونسکو
منطقهٔ بر پایهٔ دسته‌بندی یونسکو

دیوار چین (به چینی: 中国的长城) طولانی‌ترین و بزرگترین سازه مهندسی تدافعی نظامی از لحاظ زمان ساخت در جهان است. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته‌است. این اثر در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

محتویات

  • ۱ تاریخچه
  • ۲ علت ساخت دیوار بزرگ چین
  • ۳ گردشگری
  • ۴ تصورات اشتباه
  • ۵ نگارخانه
  • ۶ پیوند به بیرون
  • ۷ منابع

تاریخچه

تاریخ ساخت دیوار چین به قرن پنجم تا هشتم قبل از میلاد باز می‌گردد. حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت‌های شمالی، برجهای آتش برای خبر رسانی و یا قلعه‌های مرزی برای حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با دیوار و بر روی آن ایجاد کرد. در دوره حکمرانی سلسله‌های بهار و پاییز و کشورهای جنگجو، میان دوک‌ها جنگ بر پا شد و کشورها با استفاده از کوه‌های مرزی به ساخت دیوار پرداختند تا سال ۲۲۱ قبل از میلاد، امپراتور چین شی هوان پس از به وحدت رساندن چین، دیوارهای دوک‌ها را به هم متصل کرد که به صورت دیوار بزرگ در مرزهای شمالی بر روی کوه‌ها در آمد. او می‌خواست با این کار از حملات دشمن به مراتع شمالی جلوگیری کند.

در این زمان طول دیوار چین به ۵۰۰۰ کیلومتر می‌رسید. در سلسله خان پس از سلسله چین طول دیوار به ۱۰ هزار کیلومتر رسید. در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، حکمرانان دوران مختلف به ساخت دیوار چین پرداختند. تا اینکه طول دیوار به ۵۰ هزار کیلومتر رسید. این میزان معادل گردش به دور کره زمین است.

 
تصویری از دیوار چین در سال ۱۹۰۷ (میلادی)

دیواری که امروزه قابل مشاهده است، دیوار متعلق به سلسله مینگ (۱۳۶۸ – ۱۶۴۴ میلادی) است از غرب به دروازه «جایو گوان» در استان گانسو چین و از شرق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین منتهی می‌شود و درمیان آن ۹ استان، شهر و ناحیه خود مختار به طول ۷۳۰۰ کیلومتر وجود دارد و مردم آنرا دیوار طولانی می‌نامند.

دیوار چین به عنوان پروژه تدافعی بر روی کوه‌ها ساخته می‌شد از بیابان‌ها مراتع و لجنزارها عبور می‌کرد. کارگران طبق عوارض زمینی، ساختار متفاوتی برای ایجاد دیوار در نظر گرفتند که درایت و عقل نیاکان چین را نشان می‌دهد. دیوار بر مسیر کوه‌های پر فراز و نشیب امتداد یافته‌است. در بیرون دیوار پرتگاه‌های بلند دیده می‌شود. در واقع کوه و دیوار به یکدیگر پیوند خورده‌اند؛ لذا دشمن به هیچ وجه قادر به نفوذ به این دیوار نبود. دیوار چین معمولاً با آجرهای بزرگ و سنگ مستطیل ساخته شده و در وسط ان خاک و خرده سنگ ریخته شده و ارتفاع ان ۱۰ متر است در پهنای دیوار برای عبور چهار اسب کافی است و در یک ردیف عرض آن ۴-۵ متر است تا در زمان انتقال غلات و سلاحها مشکلی ایجاد نشود. طرف درونی دیوار، نرده سنگی و در وجود دارد که به آسانی حرکت می‌کند. در فاصله معیینی سکوی دیواری و یا برج آتش برای خبررسانی ساخته شده‌است. سکوی دیواری برای ذخیره سلاحها و غلات و استراحت سربازان است و در جنگ مخفیگاه بوده‌است. هنگامی که دشمن دست به حمله می‌زد برج‌های آتش روشن می‌کردند و سراسر کشور از حمله آگاه می‌شدند. اکنون مقاومت دیوار چین به عنوان یک مانع نظامی از بین رفته‌است. اما زیبایی معماری مخصوص آن دیدنی است. زیبایی دیوار چین پر ابهت، و باعظمت است. از دور دیواری بلند و پر پیچ و خم بر روی کوه‌ها همانند اژدهایی در حال حرکت به چشم می‌خورد و صحنه‌ای شکوهمند ایجاد شده‌است. از نزدیک، دروازه‌های پر ابهت، دیوارها، سکوهای دیوار ی، برج‌های دیده بانی، برج‌های آتش هماهنگ با عوارض زمینی آکنده از دلربایی هنری است. دیوار چین دارای اهمیت تاریخی و فرهنگی و ارزش دیدنی است. چینی‌ها می‌گویند «کسی که به دیوار چین صعود نکرده باشد، قهرمان نیست».

علت ساخت دیوار بزرگ چین

این دیوار بزرگ را برای حفاظت چین در مقابل مهاجمان مغول ساختند. تقریباً در سال ۲۴۶ قبل از میلاد، چین را به ایالت کوچکی تقسیم کردند. پادشاه شی هوانگ تی (shin huang TI) قسمت‌های مختلف چین را با هم متحد ساخت. در شمال این امپراطوری مغول‌ها زندگی می‌کردند. از ترس اینکه مبادا آنها در هر زمان به چین حمله‌ور شوند، پادشاه برای حفاظت کشور در مقابل خطر دستور داد تا دیوار بزرگ چین را بنا کنند؛ بنابراین دیواری ساختند که از شای کوان (shahi kuan) در خلیج پوای (pohai) شروع شده و به چایکومان (chai kuman) در کانسو (kansu) می‌رسید. سربازان گشتی از طریق جاده‌ای که در امتداد دیوار بود علامتهایی را به سرعت ارسال می‌کردند.

هیچ‌کدام از پادشاهان با ساخت دیوار به هدف خود نرسیدند. چون دیوار در جاهای زیادی شکست و مغولها فرصت یورش به چین را پیدا کردند. ممکن بود ساختن دیوار بزرگ هرگز عملی نشود، اما آنها توانستند آن را بسازند.[۱]

گردشگری

گردشگران چینی و خارجی از پیمودن دیوار احساس افتخار می‌کنند. حتی سران بسیاری کشورهای خارجی نیز فرصت دیدار از این اثر بزرگ را از دست نمی‌دهند.

برخی از بخش‌های دیوار چین بخوبی حفظ شده‌است از جمله دیوار «بادلینگ» در نزدیکی بیجنیگ دیوار «سی ما تای»، دیوار «موتیان یو»، دروازه‌شان حای گوان در انتهای شرقی دیوار چین است که نخستین دروازه چین نامیده می‌شود و دروازه «جایوگوان» در انتهای غرب در گان سو، این بخش‌ها همچنین از مکان‌های بسیار مشهور و دیدنی دیوار است و گردشگران زیادی در تمام سال از آنها بازدید می‌کنند.

دیوار چین تجسم درایت و رنج و زحمت میلیونها چینی در دوره باستان چین است. این اثر پس ازهزاران سال از بین نرفته و دارای دلربایی فناناپذیر و سمبل روحیه ملیت چین است. سال ۱۹۸۷ میلادی دیوار چین به عنوان «سمبل ملیت چین» در فهرست میراث جهانی گی کرده.

تصورات اشتباه

 
یک تصویر ماهواره‌ای از یک قسمت از دیوار چین، که به صورت قطری از پایین سمت چپ به بالا سمت راست کشیده شده‌است (با رودخانه‌ای که از بالا سمت چپ به پایین سمت راست کشیده شده اشتباه نشود. (ناحیه ثبت شده ۱۲×۱۲ کیلومتر است)

این ادعا که این دیوار تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل رویت می‌باشد، بارها تکذیب شده‌است ولی هنوز در باور عوام جا دارد.[۲] در واقع بسیاری از پدیده‌های انسان‌ساز، به خصوص در نور شب از فضا قابل رویت هستند اما تشخیص دیوار چین با چشم غیر مسلح از هر نقطه‌ای در مدار زمین کاملاً غیرممکن است.[۳]

هیچ‌کدام از فضانوردان آپولو این ادعا را مطرح نکرده‌اند و حتی فضانوردانی که در مدار زمین می‌چرخند نیز به سختی می‌توانند چنین ادعایی مطرح سازند. گفته می‌شود که این تصور چند دهه قبل از اولین فرود بر سطح ماه توسط ریچارد هالیبرتون مطرح گردیده‌است. از یکی از فضانوردان نقل شده‌است که "دیوار چین از ارتفاع حدود ۱۸۰ مایلی ناپدید می‌شود."[۴]

نگارخانه

  نظرات ()
دیوار و دیوار و دیوار دلم نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

پـا بـرهنـه روی دیـوار دلـم

32 سالی می شود که نفس می کشم . زاده خمین و ساکن تهران . آن روزها روی دیوار م فقط می نوشتم و می کشیدم . این روزها می خواهم آنقدر خودخواه شوم که بتوانم روی دیوار م قدم بگذارم و بر آن راهپیمایی کنم . نه لباس فضانوردی می خواهد و نه سفینه و نه حتی یک قطره اکسیژن اضافی . می دانم شما مورچگان هم عمریست که بر دیوارهایتان راه میروید اما تفاوت من با شما در این خواهد بود که شما دانه جمع کنان دوراندیش می پندارید که بر زمینید اما من می دانم که زمین زیر پای من نیست . می ترسم به نهایت خودخواهیم فکر کنم آخر هنوز مطمئن نیستم که بتوانم روی سقف هم راه برود

این وبلاگ نه در داره نه درباره
دیوارِ و دیوارِ و دیوار...

دیوار نوشته های مهندس بهمن بیات کاندیدای شورای شهر تهران

  نظرات ()
روی دیوار من نویسنده: بهمن بیات - ۱۳٩٤/۳/٢٩

32 سالی می شود که نفس می کشم . زاده خمین و ساکن تهران . آن روزها روی دیوار م فقط می نوشتم و می کشیدم . این روزها می خواهم آنقدر خودخواه شوم که بتوانم روی دیوار م قدم بگذارم و بر آن راهپیمایی کنم . نه لباس فضانوردی می خواهد و نه سفینه و نه حتی یک قطره اکسیژن اضافی . می دانم شما مورچگان هم عمریست که بر دیوارهایتان راه میروید اما تفاوت من با شما در این خواهد بود که شما دانه جمع کنان دوراندیش می پندارید که بر زمینید اما من می دانم که زمین زیر پای من نیست . می ترسم به نهایت خودخواهیم فکر کنم آخر هنوز مطمئن نیستم که بتوانم روی سقف هم راه برود

  نظرات ()
به پرشین بلاگ خوش آمدید نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٤/۳/٢۸
بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com
  نظرات ()
مطالب اخیر تماس با دیوار یهرشق | یهرشق.هق یهرشق | یهرشق.هق شماره تماس سایت دیوار دیوار تهران فرق انسان با دیوار اریک اوون موس؛ دیوار چیست دیوار صوتی آگهی رایگان دیوار دیوار مشهد
کلمات کلیدی وبلاگ دیوار (۱٠) دیوار تهران (٧) دیوار اصفهان (٥) روی دیوار (٥) آگهی رایگان دیوار (٤) دیوار مشهد (۳) یهرشق (٢) یهرشقهق (٢) دیوار شیراز (٢) شماره تماس سایت دیوار (۱)
دوستان من سایت املاک ملک یابی سایت املاک ملک یابی تیغه سازی تهران جوانان ایرانی خبرگزاری ایرانی عکس دختر ایرانی ایران املاک | املاک ایران پرتال زیگور طراح قالب